AK Partili kadınlar Esenyurt’ta Özgecan için meydana çıktı

AK Parti Esenyurt Kadın Kolları üyeleri, vahşi bir cinayetle öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için, dün Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelip taziye defteri açtı. Organizasyona AK Parti Esenyurt İlçe Başkanı Şenay Değer, belediye meclis üyeleri ve belediye başkan yardımcıları da katıldı.

AK Partili kadınlar Esenyurt’ta Özgecan için meydana çıktı2

Cuma namazının ardından meydanda taziye defteri açan AK Partili kadınlar, vatandaşların Özgecan’la ilgili duygu ve düşüncelerini aldı. Defter daha sonra Özgecan’ın ailesine teslim edilecek.

KOÇ: BU KATLİAMI ŞİDDETLE KINIYORUZ

“Özgecan’a yapılan bize yapılmıştır” yazılı pankartın açıldığı etkinlikte basın mensuplarına konuşan AK Parti Esenyurt Kadın Kolları Başkanı Duygu Koç, “Biz AK Partili kadınlar olarak şiddetin her türlüsünü kınıyoruz. Bugün burada Özgecan için toplandık. Özgecan’a yapılan hunharca katliamı şiddetle kınıyor, ülkemizde böyle şeylerin olmamasını istiyoruz” dedi.

DEĞER: HEPİMİZİ DERİNDEN YARALADI

Kadın Kolları Başkanı Duygu Koç’un ardından açıklamalar yapan AK Parti Esenyurt İlçe Başkanı Şenay Değer ise, Özgecan’ın öldürülmesine çok üzüldüklerini ifade etti. Değer, “Özgecan’a yapılan bu hain saldırı, hepimizi, bütün Türk milletinin derinden yaraladı. Bir haftadır çok kötü günler yaşıyoruz. AK Parti Esenyurt İlçe Teşkilatı olarak bu hain saldırıyı bir kez daha kınıyoruz. Acılı aileye başsağlığı ve sabırlar diliyoruz, hepimiz çok üzüldük. Bütün Türk milletinin başı sağolsun. Bu tip saldırıların tekrar olmaması için, bir farkındalık oluşturmak için bu etkinliği yapıyoruz. Şiddetin her türlüsüne karşıyız” şeklinde konuştu.

Etkinlikte Kadın Kolları Üyesi Birdane Şahin tarafından bir de şiir okundu.

AK Partili kadınlar Esenyurt’ta Özgecan için meydana çıktı1

Bir cevap yazın