Ardahanlı işadamları Marriot Hotel’de buluşacak

İstanbul’da güçlü bir Ardahan lobisi oluşturma hedefiyle çalışmalarını yürüten Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDA-FED), Ardahanlı işadamları ile bu kapsamda başlattığı buluşmalara devam ediyor. 6 Şubat Cumartesi günü Saat 10.00’da gerçekleşecek olan kahvaltılı buluşmanın adresi yine Şişli’deki Marriot Hotel olacak.

Ardahanlı işadamları Marriot Hotel’de buluşacak

 

Ardahan Dernekler Federasyonu’nun, yaklaşık 600 bin Ardahanlının yaşadığı İstanbul’da, Ardahanlı iş adamlarını bir araya getirip, güçlü bir Ardahan Lobisi oluşturma çabası kesintisiz sürüyor. Yarın sabah yapılacak olan toplantıda Ardahanlı işadamları ile bir araya gelecek olan

ARDA-FED Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz, samimi ve siyasetten uzak gerçekleşen toplantılara tüm Ardahanlı işadamlarının davetli olduğunu söyledi. Çalışmalarını ‘SEN OLMAZSAN OLMAZ’ sloganı yürüttüklerine dikkat çeken Yılmaz, “Birlik ve beraberlik toplantılarımıza herkesi bekliyoruz” dedi.

AMAÇ GÜÇLÜ BİR ARDAHAN BİRLİKTELİĞİ

Toplantıların, Ardahanlı İşadamlarından olan Ali Rıza Nasıroğlu, İmdat Tatar, Zafer Hançer, Veysel Karatay, Göksel Irmak, Nahit Kemal Bay, Mutlu Kerimoğlu, Ensar Öğüt, Taşkın Karakoç, Volkan Süt, ve Taner Tekin gibi iş adamlarının sponsorluk katkıları ile gerçekleştiğini belirten Başkan Yılmaz, “Amacımız güçlü bir Ardahan birlikteliğini oluşturmak. Bu toplantılarda birilerinin yaptığı gibi insanları içi boş etkinliklerle meşgul etmeyi, Ardahan adını ve özlemini kullanıp, insanları sömürmeyi, dernek ve stk’lar üzerinden siyaset yapmayı bir kenara itiyoruz. Biz ARDA-FED olarak toplumların kalkınmasında büyük rol oynayan, ekonominin gücünü ellerinde tutan iş adamlarımızı ARDA-FED çatısı altında toplayıp, Ardahanlı İş adamları Konseyi, Ardahanlı İş adamları Derneği, İstanbul Ardahan Spor Kulübü ve ardından Ardahan Vakfı gibi güçlü kurumlar kurmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

BİZİ KARALAMAYA ÇALIŞAN DİASPORAYA KARŞIN 

Yaptıkları çalışmaları kıskanıp, panikleyen İstanbul’daki diasporanın karalama yaygarasına rağmen inandıkları doğrular ve önlerine koydukları hedefler için özveri ile çalıştıklarını ifade eden Fakir Yılmaz, bu tür toplantılarda kimseden para istemediklerinin altını çizdi. Daha önce yaptıkları buluşmaların çok verimli geçtiğini de vurgulayan Yılmaz, “Kıskananlara, çalışmalarımızı baltalamak isteyenlere aldırış etmeden hayallerimizi gerçekleştirmek için çabalayacağız. ARDA/FED olarak amacımız İstanbul gibi büyük bir kentte birlikteliğe ihtiyaç duyan Ardahanlıların ele verip, daha da güçlenmesidir. 6 Şubat’ta iş adamlarımızla İstanbul Marriott Hotel’de yapacağımız toplantının ardından 20 Şubat’ta tüm Ardahanlılarla İstanbul Barcello Otel’de buluşacak, 23 Şubat’ta ise bir grup Ardahanlı İşadamı ve Dernek Başkanı ile Ardahan’da olacağız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın