Bahçelievler’de bina yıkımında kaza: 1 ölü! İstanbul Haberleri

Bahçelievler’de bina yıkım çalışmasında kaza meydana geldi. İstanbul Bahçelievler’de 5 katlı bir binanın yıkım çalışmaları sırasında meydana gelen çökme sonucunda kepçe operatörü hayatını kaybetti. Soğanlı Mahallesi Misket Sokak’taki bir binada yapılan yıkım çalışması sırasında büyük bir gürültü ile çökme yaşandı. Kazada beton parçasının keçpe kabinine düşmesi sonucu operatör öldü. İşte İstanbul Bahçelievler’deki bina kazasının detayları.

yangın

 

İstanbul Haberleri – Bahçelievler’de bina yıkım çalışmasında kaza meydana geldi. İstanbul Bahçelievler’de 5 katlı bir binanın yıkım çalışmaları sırasında meydana gelen çökme sonucunda kepçe operatörü hayatını kaybetti. Soğanlı Mahallesi Misket Sokak’taki bir binada yapılan yıkım çalışması sırasında büyük bir gürültü ile çökme yaşandı. Kazada beton parçasının keçpe kabinine düşmesi sonucu operatör öldü. İşte İstanbul Bahçelievler’deki bina kazasının detayları.

Bahçelievler’de, 5 katlı bir binanın yıkım çalışması sırasında meydana gelen çökme sonucu, kepçe operatörü Vezir Işık hayatını kaybetti.

Olay, saat 18.00 sıralarında Bahçelievler Soğanlı Mahallesi, Misket Sokak’ta meydana geldi. 5 katlı bir binanın yıkım çalışması sürerken, büyük bir gürültüyle çökme oldu. Bu sırada, çalışmayı yürüten kepçe operatörü Vezir Işık (45), kopan beton blokların operatör kabinine düşmesi sonucu ağır yaralandı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri, uzun uğraşlar sonucu operatörü sıkıştığı yerden çıkardı. Ancak sağlık ekipleri, yaptıkları kontrolde Vezir Işık’ın hayatını kaybettiğini tespit etti. Işık’ın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.
Çöken binanın bulunduğu alan ise zabıta ekipleri tarafından demir bariyerlerle kapatıldı.

BURADA TEDBİR ALINMAMIŞTI”

Yıkımın gerekli önlemler alınmadan yapıldığını öne süren bir görgü tanığı, Kepçe bu alttan girince, buradaki beton bloklar komple aşağı geldi. Orada bir çatırtı oldu. Çatırtı olduktan sonra da yıkım oldu. Burada tedbir alınmamıştı” diye konuştu.

yangin 3

 

KURTARMA ÇALIŞMALARI CEP TELEFONU KAMERASINDA

Öte yandan, kazadan önce ve sonra yaşananlar vatandaşlar tarafından cep telefonu kameraları tarafından kaydedildi. Görüntülerde, 5 katlı binanın yıkım çalışmasını yürüten bir kepçe görünüyor. Kepçe kademeli olarak binanın beton bloklarına darbe vururak yıkım çalışması yapıyor. Kazanın hemen sonrasında kaydedilen görüntülerde ise itfaiye ve sağlık ekiplerinin olay yerine geldiği ve kabinde sıkışan kepçe operatörünü kurtarmaya çalıştığı görülüyor

Bir cevap yazın