Başkan Dr. Handan Toprak’tan 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Mesajı

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak,  dünyanın sadece insanların yaşadığı bir yer olmadığını, sevimli dostların yaşam hakkına saygı duyulması gerektiğini söyledi. d-rhandan-toprak

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak mesajın devamında, 4 Ekim’in Dünya Hayvanları Koruma Günü olarak ilan edildiğini, insanların sevimli dostların yaşam hakkına saygı duyması gerektiğini belirterek; “ Yaşamı doğayı bizlerle paylaşan minik dostlarımızın yaşam hakkına destek vermek sürdürülebilir bir çevre ve gelecek için zorunluluktur.

Ekolojik dengeyi ayakta tutan binlerce adını bile bilmediğimiz hayvan varken, gözle görebildiğimiz, duygularımızı evimizi, bahçemizi, sevgimizi paylaştığımız sevimli dostlarımızı mutlaka önemsemeliyiz. Çocuklarımıza minik dostlarımızla birlikte yaşama alışkanlığı ile hayvan ve doğa sevgisi kazandırmalıyız.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nün amacı, hayvanlara karşı sevgi duyguları aşılamak, onları korumak ve haklarına saygı duyulmasını sağlamaktır. Doğayı ve yaşamı birlikte paylaştığımız bir dünya dileğimle 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutluyorum” dedi.

Bir cevap yazın