Bu film çok kokacak!

Bu; umutsuzlukların, hayallerin ve duygusal zenginliklerin yaşandığı Altuntaş ailesinin traji komik hikâyesidir. Genç sinemacılar tarafından beyaz perdeye aktarılacak olan, senaristliğini İZ’REÇ’ filminin senaryo danışmanı ve birçok ödüllü kısa filmin senaristi Taha Ulukaya’nın yaptığı B.O.K.’Bi O Kalmıştı’ filmi 17 Haziran’da izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

bok 1

 

SICAK VE SAMİMİ BİR HİKAYE

Hayati, ailesi ile fak fakir bir hayat sürerken, abisi Bekir sefahat içinde karısının babasından kalma kuyumcu dükkanlarını işletmektedir. Hemen hemen her gün iş aramaya çıkan Hayati, pek başarılı olamamaktadır. Şans oyunlarına olan merakı yüzünden karısı Saniye’den tutun da abisi Bekir’e kadar herkesin dilindedir. ‘Bi’ hayallerim kaldı onun da içine etmeyin’ temalı bu filmde, eski Münir Özkul’lu ve Adile Naşit’li filmlerdeki gibi sıcak ve samimi bir hikâye anlatılmaya çalışılmış.

bok 2

 

GENÇ BİR KADRO İLE HAZIRLANDI

Çekimleri 12 günde tamamlanan ve oyuncu kadrosu tiyatrocu oyunculardan oluşan B.O.K. filmi, sadece oyuncuları ile değil kamera arkası ekibi ile tamamen genç bir kadrodan oluşuyor. Eski Yeşilçam filmlerindeki sıcaklığı beyazperdeye taşımayı hedefleyen Bi O Kalmıştı ekibi, izleyicisine özlem duyulan o şen kahkahaları sinema salonlarında attıracağa benziyor.

Filmin Adı: B.O.K (Bi O Kalmıştı)

Yönetmen: Burak Babayiğit

Yardımcı Yön: Müge Kıraner

Senaryo: Taha Ulukaya

Görüntü Yön: Birkan Yorulmaz

Sanat Yönetmeni: Deniz Eren Polat

Işık: Zafer Kılıç

Saç & Makyöz: Kahraman Şevk

Oyuncular: Murat Nazım Vardarlı, Andaç Semerci, Taha Ulukaya, Gülşah Yeşilot,Mutia Gürsel,Sebahat Adalar, Kemal Ekşioğlu, Onur Erteman

Yapımcı: Film Seti Yapım

Tür: Komedi

Yapım Yılı: 2015

Dağıtımcı: MC film Dağıtım

Karakterli_70x100

 

Bir cevap yazın