Kerimoğlu’ndan Ermeni cemaatine iftar yemeği

Bakırköy Belediyesi bir ilki başlatarak Bakırköy’de oturan Ermeni kökenli yurttaşlar için Bakırköy Merkez Ebuzziya Caddesi üzerindeki Surp Astvazazin Kilisesi’nde iftar yemeği (arevakal)  ikram ediyor.

Ermeni kökenli yurttaşların 16 Şubat’ta başlayan ve 40 gün süren kutsal diriliş bayramına hazırlık olarak kabul edilen Büyük Oruç (Medh Bahk) döneminde hayvansal gıda içermeyen yemekler hazırlanıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, “Bakırköy ilçemiz etnik köken olarak kelimenin tam anlamıyla mozaik bir ilçe. İlçe nüfusumuzun da yaklaşık %18’ini Ermeni kökenli yurttaşlarımız oluşturuyor. Biz Bakırköy’de bütün vatandaşlarımıza eşit bakıyoruz ve her yurttaşımızın kendi dinini, etnik kökenini; şerefi, onuru olarak görüyoruz. Şu anda benim başkan yardımcılarımdan biri de Ermeni kökenli Bakırköylü; Margarit Dikme’dir. Ermeni Cemaatine mensup yurttaşlarımızdan Büyük Oruç zamanında iftar yemeği verilmesiyle ilgili talep gelince memnuniyetle kabul ettik ve kendilerine iftar yemeği vermeye başladık ve mart ayının sonlarına kadar da iftar yemeğini ve ihtiyaç sahiplerine erzak yardımı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kerimoğlu’ndan Ermeni cemaatine iftar yemeği1 Kerimoğlu’ndan Ermeni cemaatine iftar yemeği3

Bir cevap yazın