Turgut Özal Mahallesi’ne ‘GENÇ’ muhtar adayı: Özcan KARASANSAR

Esenyurt, ilçede oluşturulan yeni 43 mahallenin muhtarlarını belirlemek için 8 Mart’ta sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Saadetdere Mahallesi’nin bölünmesiyle ortaya çıkan Turgut Özal Mahallesi’nde, muhtarlık için genç ve dinamik aday Özcan Karasansar da yarışacak.

Turgut Özal Mahallesi’ne ‘GENÇ’ muhtar adayı Özcan KARASANSAR 2

 

Turgut Özal Mahallesi’nde bu hafta sonu yapılacak olan muhtarlık seçimi için büyük bir rekabet yaşanıyor. 15 adayın yarışacağı seçimde adaylardan Özcan Karasansar, seçim kampanyası ile farkını hissettirdi. Geçtiğimiz hafta kalabalık bir araç grubuyla mahalle halkını selamlayan Karasansar’ın en önemli hedefi, insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen yüksek gerilim hattını mahalleden kaldırmak.

Seçildiği takdirde mahalle halkıyla birlikte, sürekli iletişim halinde olacağını belirten Karasansar, “Mahallemiz için ne yapılacaksa, ne yapılması gerekiyorsa birlikte karar verip, sorunları birlikte aşacağız” dedi.

Doğma büyüme Saadetdere Mahallesi’nde yaşayan Özcan Karasansar, uzun senelerden beri Erkek Kuaförü olarak mahallesine hizmet veriyor. Çevresinde sevilen bir isim olan Karasansar’ın en önemli kozu ise; Gençliği. 39 yaşında olan Karasansar, seçildiği takdirde zamanını ve enerjisini mahallesine ayıracağını söylüyor.

SORUNLARI İYİ BİLİYOR, ÇÖZMEYE HAZIR

Esenyurt’un Saadetdere, Namık Kemal ve Akşemseddin Mahallelerini olumsuz yönde etkileyen yüksek gerilim hattının Turgut Özal Mahallesi için de büyük bir problem olduğunu belirten Karasansar, seçilmesi halinde hattın kaldırılması için muhtar olarak her türlü girişimde bulunacağını belirtti. Mahallede park ve spor alanlarının olmamasının önemli bir eksilik olduğunu ifade eden muhtar adayı Karasansar, bunun yanı sıra nüfus artışı nedeniyle Mevlana Camii’nin de talebi karşılayamaz hale geldiğini söyledi. 

NEDEN ADAY OLDU?

Muhtar Adayı Özcan Karasansar, aday olmasının nedenlerini ve seçilmesi halinde yapmayı planladığı çalışmaları şöyle anlattı: Sağlık Ocağı, postane ve muhtarlığın aynı binada olmasını sağlamak istiyorum. Evlerin hemen üzerinden geçen yüksek gerilim hattı başta olmak üzere, park ve spor alanı eksikliğinin giderilmesi için belediye yönetimimizle temas kurup çözüm üretmeye çalışacağım.  Mahallemizde bulunan otobüs duraklarında vatandaşlarımızı yağmurdan koruyacak durak kabinleri yok. Bu konuda vatandaşlarımız çok muzdarip, göreve gelirsem eğer bu sorunu ortadan kaldırmak için İETT ile gerekli temaslarda bulunacağım. Yaşlı ve hasta mahalle sakinlerimizi evlerinde ücretsiz traş ettirmek de mahalle sakinlerimize sözümdür. Çocukluğumdan beri burada yaşıyorum, sorunlara ve eksiklere hakimim. Seçilmem halinde sıkıntıları ve problemleri çözmek için halkımızla el ele yürüyeceğim. 

YÜKSEK GERİLİM HATTI MUTLAKA KALKMALI

İnsan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden yüksek gerilim hattı, Saadetdere ve Namık Kemal mahalleleri gibi bizim mahallemizi de olumsuz şekilde etkiliyor. Evlerin hemen üzerinden geçen bu hat, yıllar içerisinde çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden oldu. İnsan sağlığını tehdit eden bu hattın ya tamamen kaldırılması ya da tehlikeli olamayacağı şekilde yükseğe alınması gerekiyor. Muhtar olursam eğer bununla ilgili çalışma yapmak ilk işim olacak. Bu sorunun çözülmesi için mahalle sakinlerimizle el ele verip ne gerekiyorsa yapacağım. 

TURGUT ÖZAL MAHALLESİ

Turgut Özal Mahallesi, Saadetdere Mahallesi’nin E-5 Karayolu tarafında kalan kısmında bulunuyor. Toryum AVM ve KİPTAŞ Saadetdere Konutları’nı sınırları içinde barındıran mahallenin yaklaşık olarak 13 bin seçmeni bulunuyor. 

ÖZCAN KARASANSAR KİMDİR?

1976 yılında İstanbul’da doğan Özcan Karasansar aslen Ardahan’lı. Doğma büyüme Saadetdere Mahallesi’nde oturan Karasansar, 25 yıldan bu yana mahallede erkek kuaförü olarak hizmet veriyor. Esenyurt Esnaf ve Sanatkaraların kurucu üyesi olan Karasansar, Saadetdere, Namık Kemal ve Turgut Özal mahallelerindeki kuaförlerden de sorumlu üyelik yapıyor. Tekirdağ’ın Saray ilçesinden evli olan Karasansar, üç çocuk babası.

Turgut Özal Mahallesi’ne ‘GENÇ’ muhtar adayı Özcan KARASANSAR1

 

 

Bir cevap yazın