Yangında yaşamını yitiren işçiler anıldı

 Beş sene önce, 11 Mart 2012 akşamı Esenyurt’ta MarmaraPark AVM inşaatında, kaldıkları çadırda çıkan yangın sonucu hayatını kaybeden 11 inşaat işçisi için MarmaraPark AVM önünde basın açıklaması ve tören düzenlendi.

Esenyurt’ta bulunan Marmara Park AVM inşaatında, 11 Mart 2012 akşamı inşaatta çalışan işçilerin kaldıkları çadırda çıkan yangın sonucu 11 işçi yaşamını yitirmişti. Yangında yaşamını yitiren 11 inşaat işçisi, Marmara Park AVM önünde yapılan törenle anıldı.

Törende yapılan basın açıklamasında, işçilerin, denetimsizlik sonucu çıkan yangında yaşamını yitirdikleri ve ailelerin tüm çabalarına karşın asıl suçluların yargılanmadığı vurgulandı. İnşaat işçilerinin hayatlarını kaybettikleri noktaya bir anıt yapılmasına yönelik taleplerinin de karşılanmadığını söyleyen “Adalet Arayan İşçi Aileleri Platformu” üyeleri, basın açıklamasının ardından, “İş kazası değil, cinayet”, “Esenyurt’u unutma, unutturma” gibi sloganlarla yangın faciasının yaşandığı noktaya yürüdü.

Olay yerine karanfil bırakılması ve yaşamını yitiren işçilerin anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından eyleme son verildi.

 

Bir cevap yazın