Avcılar Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde Avcılar’a iki eser kazandırdı. Özgecan Arslan Kadın ve Aile Danışma Merkezi’nin açılışının ardından Olgun Yaş Yaşam Merkezini de düzenlenen törenle Avcılar halkının hizmetine açtı.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını yürüten Avcılar Belediyesi, her kesimden yurttaşın hayatını kolaylaştıracak projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Kendi öz kaynakları ile kente kazandırılan Avcılar Belediyesi Olgun Yaş Yaşam Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törene çok sayıda vatandaş katıldı.

 

11.470 metrekare 215 kişi kapasiteli

Olgun yaş yaşam merkezi hakkında da bilgi veren Başkan Toprak , “11 bin 470 metrekare toplam inşaat alanına sahip Avcılar Belediyesi Olgun yaş yaşam Merkezimizde yaşlı bireylerimizin hayatını kolaylaştıracak her türlü ayrıntıyı düşündük.  Merkezimizde, tek kişilik ve çift kişilik olmak üzere toplam 146 oda bulunuyor. 215 yataklı merkezimizde, yaşamını bu çatı altında devam ettirecek vatandaşlarımız için tüm detayları planlandık. Yatak katlarının dışında yaşlılarımızın hoşça vakit geçirebileceği açık-kapalı sirkülasyon alanları, konferans salonları,kütüphane,hobi,oyun odaları ve fitness salonu gibi sosyal alanlardan oluşuyor.  Ayrıca idari bölümler, revir ve doktor odası, sığınak ve otopark gibi birimler hazırlandık. ”dedi.

Türkiye için bir model

Açılış töreninde konuşan Başkan Toprak, Ambarlı Mahallesi’nde bulunan Olgun Yaş Yaşam Merkezi’nin Avcılar’da önemli bir ihtiyacı karşılayacağını söyledi. 5 yıl boyunca “Önce insan” anlayışıyla her yaştan insanı gülümsetebilmek için çalıştıklarını ifade eden Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak  “Bizim ilkemiz sadece hizmet üretmek değil. Bizim ilkemiz, ürettiğimiz hizmetlerde insanı önceliğe almak, bunu yaparken de mutlaka ama mutlaka 7 den 70’e kadar her insana dokunmak oldu. Türkiye için bir model olarak Olgun Yaş Yaşam Merkezi kapılarını açıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm Avcılar’a, İstanbul’a ve Türkiye’mize hayırlı olsun’’ ifadelerini kullandı.

Kadınlarımızın,her zaman yanındayız.

Avcılar’da hiçbir kadın kendini yalnız hissetmeyecek. Bütün kadınlarımızın her zaman yanında olacağız. Güçlü kadın demek aynı zaman güçlü ülke demektir.’’ dedi

Danışma Merkezi açılışını Başkan Toprak, protokol üyeleri ile birlikte gerçekleştirdi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından kadınlar kendileri için hazırlanan merkezi gezdi.