Akademide siyaset ve gündem konuşuldu

Esenyurt Belediyesi, Sürekli Eğitim Merkezinin 10’uncu haftasının konukları AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdürrahim Boynukalın, İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç ve İnternet Haber Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık oldu. 

Hadi-Ozisik

Özışık “Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı ortaya çıkmıştır”

Esenyurt Havana Parkta gerçekleşen Sürekli Eğitim Merkezi Siyaset Akademisinde İnternet Haber Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, “Dünyanın her yerinde bir gazeteyi eleştirebilir ve protesto edebilirsiniz. Ama bunu vurarak, kırarak değil onların sözlerini eriterek yapmalısınız. Ahmet Hakan’a yapılan saldırının sebebi ne olursa olsun yanlış bir davranıştır. Bu saldırıyı AK Parti yapmamasına rağmen yapılan algı operasyonu ile büyük zarar almıştır. Hürriyet’e saldırı oldu diye Avrupa ayağa kalktı. 28 Şubat’ta ise gazeteciler zülüm görürken herkes uyuyordu. Yaşadığımız terör olaylarından daha çok Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı ortaya çıkmıştır” dedi.

Dalkılıç, “Türkiye’nin partisi AK Partidir”

Ülke gündemi, barış süreci ve teşkilatlanma konuları hakkında bilgiler veren AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, “AK Partinin teşkilatlanması dünyaya örnek oluyor. Yabancılar gelip teşkilatlanmamızı örnek alıyor. Geçtiğimiz yıllarda sağ-sol ve Türk –Kürt kavgaları çıkararak birçok kardeşimizin hayatına mal oldular. Hükümetimiz yıllardır yapılması gereken ama yapılmayan hizmetlerin hepsini yaptı. Buhizmetler AK Parti’nin boynunun borcudur. Çözüm sürecinin başlangıcında bize yanlış yaptığımızı söylediler. Bizim çözüm sürecimiz iyi niyetli, kardeşkanını sonlandırmak amaçlı yapılan bir harekettir. Çözüm sürecini bizim bitirdiğimizi söylüyorlar, bunun nasıl bir yalan olduğunu herkes bilmektedir. Kardeşliğimizi bozmak için ellerinden silahları indirmediler. AK Parti barışın ve kardeşliğin buluşma noktasıdır. Kuzeyinde, güneyinde, doğusunda batısında her yerde Türkiye’nin partisi AK Partidir” dedi.

Boynukalın, “Onu başkan yapacağız, onu başkan yapacağız”

Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı AbdürrahimBoynukalın; “1920’lerden bu günlere gençlere siyasette asla yer vermediler. Gençleri dışarıda bekleyen bekçi olarak gördüler. Adnan Menderes döneminde güya rejim bekçiliğinden dezenformasyon ürünleri haline getirildik. O dönemde yapılan haberler ve atılan manşetler ile bir algı operasyonu ile yaptılar. Bu operasyonda Menderes’in Gençleri kıyma makinesinden geçirdiğini, asfaltların altına gömüldüğünü belirttiler. 80’lerde bir komutanın ortaya çıkıp bir sağdan bir soldan asarak dengeleri gözetildiği vedarbelerin denge unsuruyduk. Bu zamana kadar hep aynı yalanlar hep aynı oyunlar ile bu günlere geldik. Bugünde aynı oyunları Recep Tayyip Erdoğan’a ve bu gençliğe oynamayı istiyorlar. Bu algı operasyonunu yapan adamlar Hürriyet’in önüne gittiğimizde bizden rahatsız olmadılar. Kendi oyunlarının deşifre olduğu ve gün yüzüne çıktıkları için rahatsız oldular. Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca hiç kimsenin sevilmediği kadar bu adam sevildi, kimsenin tutulmadığı kadar tutuldu, kimsenin atlatamadığı kadar bu adam badireler atlattı. Hürriyet’in eyleminin olduğu gün ,biz oraya gittiğimiz andan itibaren biz emniyet güçlerine şunu söyledik “bakın burada bir sıkıntı” var bu camlar biz gelmeden önce kırıldı. Bu eylemin içerisinde her eylemde olduğu gibi provokatörler var. O medyanın içerisindeki adamlar kendi aralarında şunu söyledi “bizim rezil haberlerimizi bunlar yalanladı ve bizim karşı atağa çıkmamız gerekli” bu yüzdende bir algı operasyonu yaparak kendilerini madur olarak gösterdiler. Biz en başından beri şunu söylüyoruz kapı kırılmasında ellerinde kamera kaydı varsa ve bu kayıttada AbdürrahimBoynukalın ve arkadaşları yer alıyorsa biz hemen istifa ederiz ve yargılanmaya hazırız. Ama bu olaylar da ne ben nede bizden biri yoksa siz alçaksınız ve namussuzsunuzdur. O mecranın bir yazarı saldırıya uğruyor ve onuda bize atıyorlar. Kendileri bile inanmazken bize suç atmaya devam ediyorlar. Asla ve asla yılmayacağız, yıkılmayacağız ve dik durmaya devam edeceğiz. Biz geleceğin gençliği değiliz, biz şuanın gençliğiyiz bu yüzden şimdi çok çalışmamız ve geleceğe yön vermemiz gerekmektedir. Biz birilerine ve ya bir medyaya göre hareket edemeyiz. Biz Allah’ın yolu ve Allah’ın kitabına göre hareket edeceğiz. Birbirimizin derdiyle dertleneceğiz. Liderimizi yedirmeyeceğiz ve onu başkan yapacağız, onu başkan yapacağız. AK Parti bu ülkenin tek ve son kalesidir ve İslam ülkelerinin tek umududur ”dedi.

Soruları yanıtladı…

Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı AbdürrahimBoynukalın, Siyaset Akademisinde konuşması sonrasında akademi öğrencilerinin sorduğu soruları yanıtladı.

Bir cevap yazın