ÖZDEMİR ” ÇATI PİYESLERİ TAM KAT OLSUN ”

Avcılar’da Kentsel Dönüşümün uzmanı

Ceya Mimarlık

Avcılar’da Kentsel dönüşüm uzmanı Ceya Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özdemir yerinde dönüşümün hızlanabilmesi için yetkililere seslendi

ÖZDEMİR ” ÇATI PİYESLERİ TAM KAT OLSUN ”

İNŞAATÇILIĞIN temelini oluşturan organizasyon, bilgi akışı, sürat ve güvenliği esas alan bir anlayışla Avcılar’da uzun yıllardır hizmet veren Ceya Mimarlığın Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Kentsel Dönüşüm Uzmanı olan Cemal Özdemir yerinde dönüşüm çalışmalarının hızlanabilmesi için Çatı piyesi uygulamasının tam kat şeklinde imar değişikliği ile düzeltilmesi gerektiğini ifade etti. Özdemir Bu önerisinin yerinde dönüşümü hızlandıracağını ve Avcılar’da yapılmış olan riskli binaların yıkılıp yeniden yapılması için kolaylıklar sağlayacağını ileri sürdü.

Özdemir ‘’ Bu tür imar değişiklikleri ile birlikte yerinde dönüşümün hızlanacağını ifade ederek bir evvel yerinde dönüşümlerin başlaması gerekir çünkü deprem öncesi yapılan binalar sağlıklı değildir. Statik projeleri 7.5 deprem şiddetine göre yapılmıştır.
Oysa deprem sonrası yapılan binaların statik projeleri 9 şiddetine göre yapılmaktadır ‘’ dedi

Özdemir özellikle CHP’li olan Büyükşehir Belediyesi ve Avcılar Belediyesi’nin birlikte yapacakları çalışmalarla bu sorunların çok kısa sürede aşılacağına ve bu durumun Avcılar için bir Şans olduğuna inanıyorum dedi. Ceya Mimarlık olarak Firmamız tarafınca üstlenilen işler, proje veya konseptin araştırma, eskiz, analiz, etüt ve tasarımıyla başlayıp, tüm detaylar çözülerek gerçekleştirilir ‘’ diyen Özdemir ‘’ Bu hizmetlerin yapılmasındaki amaç; yalnızca özgün bir mimari oluşturmak değil, aynı zamanda işverenin yatırımının optimizasyonunu sağlamak üzere doğru malzeme seçimi ile akıllı üretim metotları ve detay çözümleri geliştirmektir. Ceya Mimarlık olarak amacımız; teknoloji ve iletişimin hızla geliştiği günümüzde, doğru, hızlı ve güvenilir işletme anlayışıyla hizmet vermektir. Ceya Mimarlık hayata geçirdiği projelerle, hem grubun Kurumsal Sosyal Sorumluluk yaklaşımıyla örtüşmekte, hem de ona yeni değerler katmaktadırlar ve çalışanları ile yaşattığı değerleri ile bir bütündür ‘’ diye konuştu.

Özdemir daha sonra açıklamasında ‘’Ceya Mimarlığın en başta gelen sorumluluğu, Vizyon ve Misyonuna uygun hareket ederek tüm paydaşları için değer üretmek, davranış ve ilkeleriyle saygın ve örnek bir kurumsal kültür oluşturmaktır.
Başarma azmi, dürüstlük ve şeffaflık, müşteri memnuniyeti, küreselleşme ve topluma katkı Ceya Mimarlığ’ın temel değerleri ve kurumsal stratejisinin itici güçleridir. Kurumsal saygınlığını müşteri memnuniyeti ve güveniyle kökleştiren firmamız, yılların tecrübe ve bilgi birikimini sürekli yeni teknolojilerle destekleyerek yarınların gereksinimlerine bugünden cevap vermek amacındadır.
Misyonumuz, dürüst, güvenilir, gelişen teknolojiye uyumlu, standartlarından taviz vermeyen yönetim ve hizmet anlayışıyla bir marka olarak sektördeki hedeflerimizi sürekli yükseltmektir.

İnşaatçılığın temelini oluşturan organizasyon, bilgi akışı, sürat ve güvenlik, Ceyamimarlığın esas aldığı temel kavramlardır.
Hedefimiz sektöründe en üstte yer alarak bir marka olmaktır. Sınırların kalktığı, rekabetçi piyasanın tek ekonomik belirleyici olduğu günümüzde hizmet kalitesini, hizmet sürekliliğini, donanımını ve yatırımlarını ve bilgi-işlem teknolojisini sürekli yenileyerek bir “dünya şirketi”olmaktır.Paydaşlarımızın memnuniyetini ön planda tutarak, müşteri sadakatini kazanmak, var olan müşteri ilişkilerinin kalıcı olabilmesi için verdiğimiz sözlerin tam anlamıyla eksiksiz yerine getirilmesine ve müşterinin ilk tercihi olmaya çalışmaktayız ‘’ifadelerine yer verdi. Avcılar’da henüz Kentsel dönüşümün başlamadığını ancak yerinde dönüşüm çalışmalarının ise yoğun kazanmadığını dile getiren Özdemir yerel yönetimlerin iyi bir ekiple Kentin dokusuna uygun mimari yapılar ile renk katabileceklerini söyledi.

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’nin kadrolaşma içerisinde olduğunu ve sağlıklı bir ekip yapısı oluşturduğunu da gözlemlediğini ifade eden Özdemir ‘’İmar Müdürü olarak göreve başlayan sevgili Suat Ektiren’e öncelikle başarılar diliyorum.
Ektiren iyi bir insan olmanın yanı sıra liyakatli ve işini biline biridir. Çözüm odaklı bir çalışma anlayışına sahip olduğunu bildiğimiz sevgili Ektiren uygulamalarıyla aynı zamanda Başkan Turan Hançerli’ye de büyük katkılar sunacaktır buna inanıyoruz ‘’dedi.